Festivali tugi arutelukorraldajatele
Arvamusfestivali poolne tugi arutelude korraldamiseks jaguneb laias laastus kolmeks. Meil on:
- Arutelualade koordinaatorid, kes on festivali vabatahtlikud;
- Aruteludisaini mentorid, kes on festivali vabatahtlikud;
- Head partnerid SpeakSmart, Väitlusselts, Change Consulting ja DD Stratlab, kes aitavad korraldajatel leida sobivaima aruteluformaadi ning konsulteerivad soovijaid nii erinevate formaatide kasutamise, aruteludisaini kui ka arutelude juhtimise küsimustes.
Aruteluala loomiseks ja ehitamiseks anname ka nõu, sellest loe lähemalt SIIT.
1. Arutelualade koordinaatorid
Igale arutelualale on Arvamusfestivali poolt määratud koordinaator, kes
- Kannab hoolt, et erinevate arutelukorraldajate koostöös kujuneksid välja terviklikud arutelualad. Koordinaator hoiab silma peal ajakaval ning on infovahendaja, partnerite omavahelise koostöö toetaja ja esmane tagasisidestaja aruteluala kujundamist ja ehitamist puudutavates küsimustes. Koordinaator on kogemuste ja teadmistega ala korraldajatele toeks, kuid ei võta projektijuhi või eestvedaja rolli. Igal alal on oma tehniline juht ja kommunikatsioonijuht, koordinaator on nende peamine kontakt ja tugiisik.
- On iga arutelukorraldaja esimene kontakt aruteludisaini teemal. Just koordinaator on see, kelle poole pöörduda arutelu ettevalmistamisega seotud murede või küsimustega. Koordinaatoril on kogemused ja ettevalmistus, et märgata potentsiaalseid komistuskive arutelu planeerimisel ja koordinaatoril on teadmised, kuidas ja kelle abiga (on need siis mentorid või konsultandid partnerite ridadest) saab ühes aruteluideest tõeliselt särav ja ootusi täitev Arvamusfestivali arutelu.
2. Aruteludisaini mentorid
Arutelu ettevalmistamise üks kriitilisemaid hetki on üsna protsessi alguses – siis kui tuleb välja mõelda, miks, mida ja kuidas aruteluga saavutada tahetakse. Arvamusfestivali tiimil on väga hea meel, et on nii palju kogenud arutelukorraldajaid, kelle jaoks on arutelu eesmärgi ning sellest tulenevalt ka teemafookuse ja formaadi paika panemine juba lihasmälus. Ent alati ei ole arutelu eesmärgistamine ega formaadi valik nii lihtne. 11. Arvamusfestivalil on meeskonnas esimest korda aruteludisaini mentorid, kelle roll on arutelukorraldajaid festivali arutelu disainimise alguses nõustada.
Aruteludisaini mentorid on meeskonnas, et suunata korraldajaid arutelu mõtte ja fookuse seadmisel ning vastata küsimustele nagu kuidas alustada arutelu disainimist või millised peaksid olema esimesed sammud. Samuti selleks, et tagasisidestada aruteluformaadi ja osalejate valikut.
Enda arutelule disainimentori saamiseks tuleb oma soovist teada anda enda aruteluala koordinaatorile, kes õigete inimestega ühendust võtab.
3. Konsultatsioonid festivali partneritelt
Abi aruteluformaatidega
Erinevad formaadid on otsingumootorisse seadnud ja põhjalikult lahti kirjutanud Arvamusfestivali head sõbrad ja partnerid neljast arutelude korraldamise ning nende juhtimisega tegelevast organisatsioonist.
Võib-olla on juhtunud nii, et aruteluformaatide otsingumootor on aidanud leida sobivaima formaadi, ent oled korraldajana ikkagi mures, mida täpselt edasi teha või et kas saad välja pakutud formaadiga ise hakkama. Partnerid tulevad appi! Üks variant kirjutada oma aruteluala koordinaatorile, kes sind sobivaima partneriga kokku viib. Teine variant on ise otse kirjutada ühele meie headest partneritest:
- Change Consulting; Kontakt Endel Hango (endel@changeconsulting.ee)
- DD Stratlab; Kontakt: Martin A. Noorkõiv (martin@stratlab.ee)
- Eesti Väitlusselts; Kontakt: Kristin Parts (kristin@argument.ee)
- SpeakSmart; Kontakt: Kerli Kalk (kerli.kalk@speaksmart.ee)
- Estonian Dialogue Academy; Kontakt: Bart Cosijn (bart@eda.ee) – inglise keeles või inglisekeelsete arutelude korraldajatele.
Konkreetsete formaatide kasutamisega seotud konsultatsiooni hind oleneb tehtava töö mahust. Võta oma küsimusega ühendust, leiame lahenduse!
Terviklik konsultatsioon fookusega aruteludisainil või hoopis arutelu juhtimisel
Arvamusfestivali sõnumipartner SpeakSmart aitab arutelu korraldajatel ja moderaatoritel head arutelu luua. Mõtestame koos läbi, milline on arutelu eesmärgi jaoks sobivaim formaat ja kuidas Sinu arutelust sünnib kaasav ja mõtlemapanev kohtumine.
Konsultatsiooni raames saad:
- ühiselt läbi mõelda, kuidas oma arutelu üles ehitada nii sisuliselt kui tehniliselt.
- ühiselt läbi mõelda arutelu idee ja teostuse ning saada tagasisidet ja soovitusi, kuidas arutelu kvaliteeti veelgi tõsta.
- suurendada oma enesekindlust arutelu korraldamisel ja modereerimisel.
- ennetada tüüpvigu arutelu korraldamisel ja modereerimisel
SpeakSmarti poolt Arvamusfestivali arutelukorraldajatele pakutavatest konsultatsioonidest loe lähemalt siit. Arvamusfestivali sõnumipartnerina pakuvad nad era- ja avaliku sektori organisatsioonidele -15% soodustust, vabaühendustele -50% soodustust.