Aruteluala kujundus ja ehitus

Aruteluala kujundus

Aruteluala ehituse eest, sh tarvikute ja tehnika rent ja transport, vastutab iga aruteluala korraldaja. Arvamusfestival toob vajaliku võimsusega voolu aladele. Järgnevalt saad lugeda, mida ala ehituses ja kujunduses silmas pidada.

Festivaliala kujundus peaks vormiliselt toetama ürituse sisu: olema visuaalselt kultuurne ja elegantne ehk pakkuma kireva laadameeleolu asemel esteetilist ruumielamust, tõstma esile koha enese väärtusi ja ürituse sisu. Aruteluala kujundus järgib Arvamusfestivali üldiseid kujunduspõhimõtteid:

  • heledad ja rahustavad toonid – valge, beež, helesinine; eriti oluline on see värvivalik telkide/varjualuste puhul! Äärmisel juhul sobivad ka mustad telgid. Telgid on ilma tekstide ja logodeta.
  • avarus ja avatus – kinnistele telkidele eelistada päikesevarje ja -purjeid, telkidel soovitavalt vaid üks-kaks seina.
  • õdusus – kerge ja mugav mööbel, lesimist võimaldav kott-toolide ja rippkiikede maailm.
  • minimaalne reklaam ja turundussõnumid – suured surfilipud, reklaambännerid ja -plakatid on festivalialal keelatud. Niisamuti igasuguse nänni (pastakad, helkurid, lipud jne) jagamine. Me ei soovi festivaliga toota juurde liigset, mis hiljem leiab oma tee prügikastis. Alade brändingus ja organisatsiooni nähtavuse loomisel soovitame olla leidlikud, katsetada uudseid lahendusi, vältida konverentsilikkust ning “üle brändimist”.
  • keskkonnasõbralikkus– taaskasutada ala ehitusel nii palju kui võimalik. Vältida ühekordsete ostude tegemist. Alal kasutamiseks mitte toota PVC-bännereid ega plastikust esemeid. Kui soov on valmistada trükitud asju, siis kasutada stencil tüüpi tehnikat vineerile või vineerplaadile trükki (on võimalik tellida festivali meeskonna kaudu). Plakatid ja infostendid on hea vahend teabe levitamiseks. Provokatiivse või viha õhutava sisuga materjalid on korraldajal õigus alalt eemaldada.
  • turvalisus ja kasutajasõbralikkus– kõik suured esemed ning telgid peavad olema turvaliselt maasse kinnitatud, et suurema tuulega ei hakkaks telgid lendama ja kedagi ohustama. Erinevate lisaatraktsioonide paigaldamisel (atraktiivsed seinad, slackline jne) tuleb samuti järgida elementaarseid ohutuse ja turvalisuse reegleid ning lisada juurde kasutusjuhendid.

Olulised tähtajad ning tegevused

Parima tulemuse tagab aegsasti alustatud konsultatsioon Arvamusfestivali meeskonnaga. 22. aprill kuni 12. mai ootame iga aruteluala vastutavaid Paidesse tutvuma oma platsiga. Registreerimine kohtumiseks avaneb 18. aprillil START päeval. Eelmiste aastate kogemus näitab, et oma aruteluala kohapeal vaatamas käimise järel on kergem ala tehniline ja kujunduslik ülesehitus välja mõelda. Aruteluala sobivuse eest festivali üldise miljöö ja väärtustega vastutab aruteluala korraldaja(d).

10. juuniks ootame aruteluala tehnilist infot (tehnilised partnerid, aruteluala kujunduse kontseptsioon, tehnika hulk ning elektrivõimsuse vajadus jne.), täites ära meie poolt saadetud Formsi. Selleks ajaks on vaja mõelda aruteluala tehniline korraldus detailselt läbi. Nii jõuab festivaliala korraldusmeeskond teha vajalikud põhjalikud ning kvaliteetsed ettevalmistused.

Elekter

Kõik alad saavad võrdselt 220V pikendusjuhtme ühe otsaga. Edasi jagamise pikendusjuhtmed on vajalik endal kaasa tuua. Elektrivõimsuse vajaduse hindamiseks saatke meile kõigi seadmete koguvajadus või eraldi kõigi seadmete nimekiri (nt üks kõlar, kaks veekeetjat, üks LED prožektor jne). Tehnikat rentides palun küsige ka kogu tehnika tarbimisvõimsust. See info on vajalik elektrikaablite vedamiseks kogu alale ja elektrikatkestuste vältimiseks.

Arvamusfestivali sümboolika kasutamine

Arvamusfestival on erinevate arvamuste ja ideede kohtumispaik. See on rahva hääl, elav ajaleht. Või kui lapitekk, kus erinevad mustrid ja värvid – ideed ja hääled – moodustavad kokku saades midagi suurt ja tähenduslikku. Arvamusfestivali logo sündis kolme sümboli kokkuviimisel: 

  • “a” kui arvamusfestival
  • jutumull kui mõtte ja arutluse sümbol
  • lapitekk kui kogu festivaliala kujunduse tehnika

Lae alla Arvamusfestivali CVI ning kasuta seda heaperemehelikult. Kui tekib küsimusi sümboolika kasutamise kohta või soovid enda materjalides kasutada meie logo, saada küsimus aadressile kristi.tirmaste@arvamusfestival.ee.

Ala tehniline ehitus

Arvamusfestivali telkide, madalate poodiumite ja muu vajaliku inventari rendi- ja paigalduspartner on United Capital OÜ. UC rent on pikaaegne Arvamusfestivali koostööpartner, kes tunneb ala ja Vallimäe nüansse peensusteni.

UC Rendi eripakkumise festivali arutelukorraldajatele leiab siit: https://www.ucrent.ee/arvamusfestival. Vahelehel on välja toodud Paide festivali erihinnad ja need kehtivad. Kõik hinnad sisaldavad renti, paigaldust, teisaldust ja transporti. Tellimine toimub läbi e-maili tellimus@arvamusfestival.ee.

Kui UC rendi tootevalikus sobivat ei ole, siis soovitame telgid ja muu inventari rentida koos paigalduse ja/või transpordiga järgnevatelt teenusepakkujatelt (tuleb kooskõlastada ala ja atmosfääri juhiga):

Helitehnika

Helitehnika (mikrofonid, võimendus, aktiivkõlar) kasutamine tagab, et festivalimelu arutelu segama ei hakkaks. Lisaks tagab see ka arutelude salvestamise võimekuse.

Soovitame helitehnilise teenuse tellida järgnevatelt teenusepakkujatelt:

Helitehnika tellimisel ja ala kujundamisel tuleb kindlasti arvestada Arvamusfestivali meeskonna poolt ette antud helisuunaga. Nii väldime alade üksteise segamist ja helimüra tekkimist.

Videolahendus

Videosalvestuse ja/või -ülekande tellimine on teemaala korraldajate valikuline otsus. Ühel teemaalal võib videoproduktsiooni tellida kas üks arutelu korraldaja või hoopis terve teemaala terveks festivalipäevaks. Videolahendus aitab saavutada suuremat kajastust nii festivali ajal kui ka hilisemas kommunikatsioonis.

Soovitame videotehnilise teenuse tellida järgnevatelt teenusepakkujatelt:

Arutelude salvestamine

Helitehnilise lahenduse planeerimisel arvestage kohe ka arutelu salvestamisega. Minimaalselt helis ja tekstis, võimalusel ka pildis. Alates 2018. aastast tegutseb Arvamusfestivali helisalvestuste meeskond selle nimel, et kõik toimuvad arutelud saaksid salvestatud. See võimaldab arutelude korraldajatel arutelusid pikendada, jagada ja kasutada talletatud materjale ka edaspidi. 

Palume alade korraldajatel selle õnnestumisesse omalt poolt kaasa aidata oma arutelude salvestamisega. Teemaaladelt palume heli salvestamise võimaluse teenust tellides juurde küsida (uuematel helipultidel on see võimalus juba kohe juures), kuid festivali helisalvestajate tiim võtab aegsasti ühendust ja täpsustab võimalused üle. Vajadusel võimaldame puuduolevad vahendid ise, et kõik arutelud saaksid ikka salvestatud.

Internetiühendus

Külastajatele ja tavakasutuseks on avatud kõik mobiilsidevõrgud, mille võimekust on viimastel aastatel tugevalt parandatud. Varasemalt on mitmed aruteluala korraldajad kasutanud mobiilsidevõrku ka ülekannete tegemiseks või toonud kaasa kindluse mõttes oma ruuterid, mida soovitame võimalusel ka teha. See tagab tõrgeteta ülekande toimimise.

Toitlustus ala juures

Arvamusfestivalil on Tallinna tänaval toitlustajate ala. Arvamusfestival taotleb oma tegevuses võimalikult väikest ökoloogilist jalajälge ja seda palume arvestada ka kõikidel korraldajatel. Toitlustuses kasutame lisaks panditopsile ka panditaldrikud. Ostetud tops ja taldrik on võimalik vahetada raha vastu pandinõude tagastuspunktis, mis asub toitlustajate vahetus läheduses. Arutelualadele eraldi toitlustusteenuse pakkumine pole lubatud. Kui te siiski soovite pakkuda osalejatele teed ja kohvi, siis palun teavitage AF programmijuhti hiljemalt 10. juuniks. 

Pandinõude teenindavaks operaatoriks on Arvamusfestivalil Ringo.

Ole osa Arvamusfestivalist - iga päev!

Arvamusfestivali meened

Kvaliteetne, korduvkasutatav ja keskkonnasõbralik Eesti disain Arvamusfestivali sümboolikaga.
Osta

Tule toetajaks!

Sul on võimalus aidata arendada Eesti arvamuskultuuri, toetades festivali korraldamist ühekordse või võimalusel ka püsiannetusega.
ANNETA FESTIVALILE