Külastaja info

Meditsiin | Toitlustus | Jäätmekäitlus | Telkla | Pakihoid | Infopunkt ja meened | WC, vesi ja kätepesu | Lemmikloomad | Annetamine | Kodumajutus | Parkimine | Transport | LIIN-A | Matchmaking

Festival on külastajatele tasuta. Aruteluprogramm toimub reedel (9. august) kell 12:00 – 21:30 ning laupäeval (10. august) kell 10:00 – 21:30. Kultuuriprogrammis on sündmused 09.-10.08. Festivali alal asub kokku 24 teemaala. Kogu info leiad ala kaardilt.

Meditsiin

Arvamusfestivali meditsiinipunkt (Esmaabi üritustel MTÜ) asub Festivaliklubi (ala nr 1) ees (jälgi viitasid). Meditsiinipunkt on avatud reedel, 09.08 kell 11:00-23:00 ja laupäeval, 10.08 kell 09:30-23:00. Eluohtlike olukordade puhul helista alati esimesena hädaabinumbrile 112.

Toitlustus

Arvamusfestivalil on erinevad maitseelamused leitavad nii toidutänavalt (Tallinna tn) kui ka Vallimäelt; lisaks Paides igapäevaselt tegutsevad toitlustajad ala ümbruses. Erinevaid söögi ja joogi pakkujaid on kokku üle 25. Toitlustajate info avalikustame 16. juuli.

Jäätmekäitlus

Toitu ja jooki serveeritakse Ringo korduskasutusnõudest. Pandipakendi hind on 2-3€, mis makstakse esmalt toitlustajale ning hiljem saab pandiraha täies ulatuses tagasi järgnevate viiside kaudu:

  • Skaneerides pakendil oleva QR-koodi, kinnitades pakendi tagastuse ning kukutades tops alal paiknevatesse kollastesse Ringo tagastuskonteineritesse.
  • Tagastades tops Vallimäe või toidutänava tagastuspunkti kasutades kas eelnevat viisi või vahetades pakendi sularaha vastu.

Festivali alal sorteerime prügi liigiti: segaolme, pakend, biojääde ja taara. Palun sorteeri oma jäätmed ja hoia selle kaudu keskkonda ja puhtust!

Telkla

Festivalil on oma telkla Järvamaa Kutsehariduskeskuse (JKHK) esisel platsil (sisehoovis). Telkla on valveta ja telkimine toimub omal vastutusel. Telklas viibivatel inimestel on kasutamiseks WC ning võimalik on käia pesemas JKHK võimla pesuruumides järgnevatel aegadel:
R 20:30-22:00
L 08:30-10:00
L 20:30-22:00
P 09:00-10:00
Pesemiskorra hind on 2€ ning tasuda saab vaid kaardiga.

Pakihoid

Pakihoiu partneriks on Omniva, kes paigaldas alale kõigile tuttava pakiautomaadi. Selle kasutamine on Arvamusfestivali külastajale tasuta. Pakiautomaat asub Festivaliklubi vastas ning see on kasutamiseks avatud 24/7 reedest pühapäevani.

Infopunkt ja meened

Arvamusfestivali infopunktid asuvad Vallimäel ja Tallinna tänaval. Infopunktis saad küsida vajalikku infot, soetada festivali paberkava ning Arvamusfestivali unikaalseid meeneid. Infopunktid on avatud reedel kell 11:00 – 22:00 ja laupäeval kell 09:30 – 22:00. Infopunktides on võimalik tasuda nii kaardiga kui sularahas. Infopunkt on koduks alalt leitud omaniketa asjadele.

WC, vesi ja kätepesu

Tualettide kasutamine on tasuta ja need asuvad Vallimäel ja Tallinna tänaval (jälgi viitasid). Inva WC asub vaid Vallimäel. Joogivett saab veekraanidest, mis asuvad Tallinna tn, Valli tn ja infopunkti kõrval. Hoia loodust ja tule oma joogipudeliga. Käsi saad pesta tualettides.

Lemmikloomadega festivalil

Arvamusfestivalile on hästi käituvad lemmikloomad alati oodatud. Joogipunktide juures on võimalik lemmikule anda kausist vett.

Annetamine

Arvamusfestival on ainulaadne platvorm, mis võimaldab meil üheskoos arutleda olulistel teemadel, leida uusi vaatenurki ning luua tähendusrikast dialoogi. Arvamusfestival on alati olnud ja jääb ka edaspidi tasuta festivaliks. Tahame, et festival oleks ligipääsetav ja kättesaadav kõigile, olenemata rahalistest võimalustest. Pakume külastajatele mitut erinevat võimalust annetamaks, et Arvamusfestival saaks eeltoodud põhimõtteid järgides edasi toimuda. Kogu meeskond on Sulle südamest tänulik!

  • Annetada võid digitaalselt, täpsema info leiad SIIT.
  • Festivali ajal on mugav võimalus jätta pandinõude tagatisraha Ringo veebikeskkonnas annetuseks.
  • Infopunktist meeneid ja kava ostes toetad Arvamusfestivali ning võid vabalt tagatisraha jätta tagasi küsimata, ka seda käsitleme annetusena.

Kodumajutus

Festivali ajal avavad paljud paidelased festivali külalistele oma uksed ning pakuvad kodumajutust. Soovitame oma kodumajutuse pakkumise ja vajaduse riputada Facebooki gruppi või helistada telefonil + 372 524 8695 (kodumajutuse korraldaja Karola Jaanof). Kodumajutuse hind on majutaja ja külalise omavaheline kokkulepe.

Parkimine

Valveta jalgrattaparklad paiknevad Tallinna tänaval, Paide Gümnaasiumi (Posti tn. 12) kõrval ning Vallimäel.

Ametlik autoparkla asub Järvamaa Kutsehariduskeskuse kõrval. Paidesse sisse sõites järgi suurt sinist viita ning parklas toimi parkimiskorraldajate juhiste järgi. NB! Sõida lõppu välja, ära pargi autot kohe sissesõidu juurde. Paide tänavatel järgida liiklusmärke.

Festivali ametlik autoparkla on tasuline – 5€ päev. Koostöös SNABB meeskonnaga oleme loonud eraldi parkimisala ning mugava võimaluse auto parkimise kiireks tasumiseks. Täpsem info 16. juuli!

Invaparkla asub Parkali tänava alguses, sissepääs Veski tänavalt (ainult invakaardiga!). Invaparkla on tasuta.

Matchmaking mobiiilirakendus

Paides sündinud ettvõte Exponaut pakub kõigile Arvamusfestivali külastajatele ja organisatsioonidele tasuta Matchmaking mobiilirakendust, mille oluline eesmärk on ettevõtete ja organisatsioonide, aga ka festivalikülastajate omavaheline võrgustumine. Mobiilirakendus aitab ühiste huvidega kasutajatel üksteist festivalialalt üles leida. Lisaks aitab rakendus teiste osalejatega koosolekuid kokku leppida ning enda organisatsiooni teiste jaoks nähtavaks teha. Seeläbi saab olulisi diskussioone jätkata ka festivali programmi väliselt, et ühiste sihtidega organisatsioonid leiaksid teineteist üles ning saaksid tulevikus koostööd teha.

Liitu tasuta matchmaking platvormiga aadressil https://matchmaking.exponaut.me, et kohtuda sarnaselt mõtlevate inimestega ja planeerida põnevaid kohtumisi. Platvorm on saadaval nii brauseris kui ka mobiili äpina. Registreeru oma emailiga, vali “Discover new events” alt Arvamusfestival 2024 ja täida oma profiil. Märgi oma huvid ja vaata, kes veel osalevad. Suhtle, vaheta arvamusi ja planeeri kohtumisi!

LIIN-A viimase miili transport

2024 aastal piloteerime Arvamusfestivalil viimase miili projekti! See tähendab, et kasutame Eestis olemasolevat ühistranspordivõrgustikku, et oleks võimalik Arvamusfestivali külastada. Lähimad ning aktiivseimad peatused Paide lähedal on Mäo, Mäeküla ning Türi. Mäosse ja Mäekülla tuleb arvestatav hulk busse ning Türil peatuvad Elroni rongid.

Viimase miili projekt tähendab, et neist kolmest peamisest peatusest toome Sind Arvamusfestivalile ja viime sinule vajalikul ajal ka tagasi! Detailse info ning juhised avaldame 16. juulil.

Transport

Jalgrattaga

Liitu Facebooki grupis Arvamusfestivali rattaretkega. Täpsem info festivali lähenedes.

Rongiga

Türi raudteejaama saab Tallinn-Viljandi rongiga. Türilt Paidesse saab mugavalt Arvamusfestivali viimase miili transpordiühendusega. Täpsem info 16. juuli.

Bussiga

Paidesse, Mäekülla või Mäosse. Mäost ja Mäekülast Paidesse saab mugavalt Arvamusfestivali viimase miili transpordiühendusega. Täpsem info 16. juuli.

Autoga

Üksi võid samuti tulla, aga võta keegi peale ka! Sõidujagamise infot saad pakkuda ja küsida Arvamusfestivali facebooki lehel festivali lähenedes. Parkla on Tallinna tänaval, jälgi viitasid ja ära valesti pargi!

Ole osa Arvamusfestivalist - iga päev!

Arvamusfestivali meened

Kvaliteetne, korduvkasutatav ja keskkonnasõbralik Eesti disain Arvamusfestivali sümboolikaga.
Osta

Tule toetajaks!

Sul on võimalus aidata arendada Eesti arvamuskultuuri, toetades festivali korraldamist ühekordse või võimalusel ka püsiannetusega.
ANNETA FESTIVALILE