Kultuuriprogramm

Arvamusfestivali kultuuriprogramm saab alguse juba neljapäeval, 10. augustil. Siit lehelt leiad kogu kultuuriprogrammi puudutava info. Kultuurisündmused toimuvad festivalialal ja Paide linna erinevates põnevates kohtades.

Kultuuriprogramm on Arvamusfestivalil lausa hädavajalik. Rääkimise, kuulamise ja argumenteerimise kõrval on oluline keskenduda ka kehadele, mis asuvad iga argumendi taga ning mis intellektuaalsetest vastasseisudest hoolimata seovad meid ümbritseva keskkonnaga. Seega on 2023. aasta Arvamusfestivalil kultuuriprogrammi fookuses kehalisus.

Kuidas paigutuvad meie kehad klassiühiskonda? Kas on võimalik rääkida iseseisvast kehast olukorras, kus oleme loomade, bakterite, rohulibledega vastastikku sõltuvad? Kuidas jaguneb hoolduskoormus meie kehade vahel? Kas keha on oma olemuselt staatiline, voolav, lagunev või võimukas? Millisel kehal on õigus meelt avaldada, seadust rikkuda, sõna võtta või seda teksti kirjutada?

Kultuuriprogrammis kohatavad kunstnikud, muusikud ja linnaelanikud lähenevad keha(de)le väga erinevalt. Kultuurikoidikul pööravad vennad Kotjuhid (fotograaf Dmitri ja kirjanik Igor) oma välinäituses tähelepanu kehadele Ukraina sõjas, samas kui kolmeks päevaks rajatava Paide Kunstihoone (Keskväljaku 15) kunstnikud Kristel Zimmer ja Loora Kaubi vaatlevad oma näitustes ümberkehastuvaid, lagunevaid ja kasvavaid kehasid. Oma keha festivali intensiivsusest maharahustamiseks loob Arvamusfestival vaikuse ruumid, mida on luba kasutada ka palvetamiseks või teisteks vaimseteks praktikateks. Vaheldust festivalikärast saab otsida ka Paide Kirikust, kus toimub reedel orelimaraton. Kultuurihämarik toob aga kokku võnkuvad, naeravad ning tantsivad kehad Elephants from Neptune’i,  Katja Adrikova, Jarek Kasari ja teiste osalevate muusikute toel. Ning öökino näitab meile poliitilisi kehasid hooldustöö all kõngemas, uue keskonnaga harjumas, mängimas ja lihtsalt kogemas armastust.

Ajakava

NELJAPÄEV 10.08.
Kultuurikoidik
12.00-23.00Kristel Zimmeri näitus “X”Keskväljaku 15
12.00-23.00Loora Kaubi näitus “Inimene ei näe kunagi unes päikest”Keskväljaku 15
12.00-23.00Dmitri Kotjuhi ja Igor Kotjuhi Ukraina teemaline näitus “Sireenid ja sähvatused” Posti tänav 
Kultuurihämarik
20.00-21.00Maria Paiste & Rasmus Laks. EP esitluskontsertNoorte ala (Posti tn 12)
REEDE 11.08.
Kultuurikoidik
12.00-23.00Kristel Zimmeri näitus “X”Keskväljaku 15
12.00-23.00Loora Kaubi näitus “Inimene ei näe kunagi unes päikest”Keskväljaku 15
12.00-23.00Dmitri Kotjuhi ja Igor Kotjuhi Ukraina teemaline näitus “Sireenid ja sähvatused” Posti tänav 
12.00-15.00Orelimaraton “Paide kiriku orel – 90” Paide Püha Risti kirik (Keskväljak 1)
15.00-15.15“Inimene ei näe kunagi unes päikest”: Elle Viiese performanceKeskväljaku 15
16.00-17.00“Sireenid ja sähvatused”: näituse avamine, luulekogu esitlusPosti tänav
19.00-19.15“Inimene ei näe kunagi unes päikest”: Elle Viiese performanceKeskväljaku 15
Kultuurihämarik
10-00Paide VabakavaKohvik Uskumatu (Keskväljak 10),
Ajakeskus Wittenstein (Veski 11, Tallinna tn 9/11),
Wabakohvik (Pikk 1)
20-00DJ Alessandro Minimo (UA) ja DJ Lisette (EE)Toiduala lava
21.30-22.00Liisbeth Kala ja Maria Paiste: poeetilispoliitiline duett “Mul on hääl”Festivaliklubi
22.00-23.30Elephants From NeptuneFestivaliklubi
23.30-01.00DJ Fake VersaceFestivaliklubi
23.30-23.40Öökinos Horsiondi filmifestivali “Deja vu ehk Ükskord nägin ma Soosteri mune” ja “Dive”Noorte ala (Posti tn 12)
23.40-01.15Öökinos “Ruthless times: Songs of Care” (FI, sub ENG)Noorte ala (Posti tn 12)
23.55-PAIDE TEATER | ÖÖ peegeldusedWabakohvik (Pikk 1)
01.00-03.00DJ Katja AdrikovaFestivaliklubi
21.00-03.00Möku pidu Konsumi katusel (5€)Keskväljaku 15
LAUPÄEV 12.08.
Kultuurikoidik
10-17Paide VabakavaAjakeskus Wittenstein (Tallinna tn 9/11)
12-23Kristel Zimmeri näitus “X”Keskväljaku 15
12-23Loora Kaubi näitus “Inimene ei näe kunagi unes päikest”Keskväljaku 15
12-23Dmitri Kotjuhi ja Igor Kotjuhi Ukraina teemaline näitus “Sireenid ja sähvatused” Posti tänav 
12-12.30OrelipooltundPaide Püha Risti kirik (Keskväljak 1)
13-13.30OrelipooltundPaide Püha Risti kirik (Keskväljak 1)
14-14.30OrelipooltundPaide Püha Risti kirik (Keskväljak 1)
15-15.15“Inimene ei näe kunagi unes päikest”: Elle Viiese performanceKeskväljaku 15
Kultuurihämarik
20-00DJ Alessandro Minimo (UA) ja DJ Luuna (EE)Toiduala lava
21.30-22.30Jarek KasarFestivaliklubi
22.30-22.45 Öökinos Horsiondi filmifestivali “Mida värki”Noorte ala (Posti tn 12)
22.45-00.10Öökinos “Kerged õppetunnid” (HU, SO, sub EST)Noorte ala (Posti tn 12)
22.30-23.59Kohalik DJ Maire AunasteFestivaliklubi
23.59-02.30Kohalik DJ Dr OrmussonFestivaliklubi
00.10-00.20Horsiondi filmifestivali “Puunõ”Noorte ala (Posti tn 12)
00.20-01.50Öökinos “Childhood” (NO, sub ENG)Noorte ala (Posti tn 12)

Kristel Zimmeri näitus “X”

Näitused

X” Kristel Zimmer & “Inimene ei näe kunagi unes päikest” Loora Kaubi

“Kaks ettepanekut muutuda millekski muuks jagavad ruumi”
KRISTEL
Pigem on X nagu… ümberkehastumine millekski, mis on tegelikult kogu aeg igal inimesel olemas. Seega on X mitte ümberkehastumine, vaid lihtsalt perspektiivi muutmine. Ent samas, möödapääsmatult, ka ümberkehastumine. 
See on vastuoluline tunne – kui ma neid asju teen, siis ma kindlasti muutun millekski jõuliselt primitiivseks, aga samas kindlasti olen ka täpselt seesama kahel jalal seisev, kahe käe ja ühe peaga inimene. Mis see siis on? 
LOORA
Võib-olla lõpmatu muutumise seisund? Laske meil kõigil suikuda igavesse unne. Ma pakun välja, et lamame ja viivitame. Ma liigun läbi emotsioonide ja kohanen vastavalt ümbritsevale. Püüan muutuda kahepaikseks, nagu Supsu. Tahan ulpida ajutises keskkonnas ning flirtida igavese unega, nagu Ophelia.
KRISTEL
Kindlasti tunnen, et see on omamoodi tants. Mingi veider koreograafia. Viis, kuidas keha liigutades ja asetades väljendada teatud tunnet ning tähendust.
LOORA
Kuid just kehade kohalolu loob selle rituaali. Kaks neist hõljuvad siin ruumis. Nende selgroogudele toetuvad läbipaistvad maskid. Need kehad põimuvad tantsus, mis pole helge ega sünge, võttes samaaegselt jälgiva publiku ja aktiivse osaleja rolle.
KRISTEL
Ja siis on veel kaamera ja kaader. Neljast küljest piiritletud. Lõikab ära. See vaade on neutraalne, praktiline, teaduslik. 
Ja et saaks kinni püütud see olend. 
Kaader on lõks, sest selles on need olendid kinni. Mujal liiguvad vabalt, igat pidi, igal kiirusel. Sellepärast kirjutasingi enne, et need vormid on kogu aeg inimesel olemas. 
LOORA
Nahk on teatud mõttes vahepealne materjal, mis loob selle vormi servad. Seotuna kehaga, on see esimene suhe meid ümbritsevaga. Nahk võib saada soojaks nii seest- kui ka väljastpoolt. See kohaneb pidevalt ümbritseva keskkonnaga: heidab endalt osakesi, laseb lahti liigsest karvkattest. Ka silikoon on muunduv materjal: seda mõjutab päikesevalgus, mis tehislikku nahkjat pinda aja möödudes aeglaselt kolletab.
KRISTEL
Tõmban alateadvusest välja mingeid algelisi olendeid ja võtan inimesena nende vormi. See pole nagu ümberkehastumine vaid… ülevõtt. Nad võtavad mu keha ja mõtlemise üle. 
Need liikumised ja asendid. Need võtavad mu keha üle. Aga sisemiselt kogen enamasti üht kahest tundest, olenevalt asendist – mu sees on kas ohvri või kiskja vaim.
Aga miks on see üldse huvitav? Sest nendele perspektiividele kehast ei satuta sageli? Sest need on esmapilgul nagu illusioonid – et mis kehaosa on mis? Või on huvitav näha inimkehas mingit ebainimlikku vormi, mis tekitab võõristust, aga samas uudishimu?
LOORA
Need on tehnikad põgenemaks igapäevastest, süngetest harjumustest ning taasäratamaks huvi igavese une vastu. Ma pakun välja püüdluseid ja soovitusi. Võrdlen oma keha ainega, mis laguneb, lahustub, koorub, kasvatab end ja siis jälle loobub ebavajalikust osast. Kuidas kohtuda selle tunnetusliku miskiga, mis äkitselt langeb õlule ja halvab kogu keha? Teeme pausi. Tulevik pole teada. Vähemalt mõneks ajaks.
– koostanud Laura De Jaeger (originaal inglise keeles)

Näituse raames esineb performance’iga etenduskunstnik Elle Viies.

Kristel Zimmer (1997) on Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia haridusega kunstnik, kes töötab peamiselt video ning performance’i formaadiga, kuid ka teatri, heli, fotograafia ja filmiga. Ta on osa kunstirühmitusest dassemperdepot ning on  loonud lavakujundusi mitmetes teatrites, nt Von Krahlis, Theatrumis, Tartu Uues Teatris ja EMTA lavakunstikoolis.

Loora Kaubi (1998) on Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna ja Viini Kunstiakadeemia skulptuuriosakonna haridusega kunstnik, kelle praktika keerleb ümber (naise) keha ja sellesse puutuvate ühiskondlike ja sotsiaalsete suhete. Ekseldes päris ja väljamõeldu vahealal, läheneb ta oma töödes elule kui vaatemängule ja keskendub stseeniloomele, mille kaudu etendada intensiivset emotsiooni. Kaubi on pälvinud Eesti Noorte Kaasaegsete Kunstnike Liidu nädalapreemia. 

Loora Kaubi näituse kuraator Laura De Jaeger (1995) on Belgia kunstnik, kes elab Tallinnas. Tema kunstipraktika keerleb vahepealse mõiste ümber, kogudes, vormides, mõõtes ja ümber sõnastades kohalikke lugusid ja igapäevaseid praktikaid. Ta on omandanud magistrikraadi kujutava kunsti alal Brüsseli LUCA kunstikoolis, osa õpingutest on tehtud Eesti Kunstiakadeemia skulptuuri ja installatsiooni osakonnas. 

“Inimene ei näe kunagi unes päikest”: Elle Viiese performance

Tondistunud isiksus, kangestunud keha, kleepuv nahk. Näljane raisakotkas, pinnavormiks saamise akt ja kõige maise kaduvus. Teatav tendents mitte silma vaadata. Tendents tendentse mitte märgata. Sisemise kaose kultiveerimine selle välise väljenduseta. Seal ta seisab värisevi põlvi kaljunõlva äärel. Ja midagi ei juhtu. Nii fiktiivsuse kui ka ajalise ebamäärasuse piirimail asetsev karistatav, kes ei tea, mille eest teda karistatakse.

Elle Viies (2000) on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia neljanda aasta tantsukunsti tudeng. Teda huvitavad kõhedad olemis- ja tajumisvormid ning kehad, mis on samaaegselt funktsionaalsed ja fenomenaalsed.

Dmitri Kotjuhi ja Igor Kotjuhi Ukraina teemaline näitus “Sireenid ja sähvatused” 

TEKSTE JA PILTE SÕJAST UKRAINAS
Igor Kotjuh (s 1978) on luuletaja ja kirjastaja. Dmitri Kotjuh (s 1982) on fotograaf ja ajakirjanik. Igor ja Dmitri on vennad. Aga ka sõbrad. Ja ainulaadne loominguline kooslus. Teineteise mõjutajad, koostööpartnerid, inspireerijad. Nad on koos õppinud Võrus fotograafiat. Nad on koos veetnud suvesid vanaema juures Ukrainas. Nad on koos õppinud eesti keelt võõrkeelena Tartu Ülikoolis. Mõneaastase vahega on nad valinud oma uueks koduks Paide. Dmitri on teinud Igorist parimad portreepildid. Igor on teinud Dimast oma luule püsikangelasi. 2006. aastal avati nende esimene ühisnäitus „Atlandi-Norra luules ja pildis“. Praegu, 2023. aastal, esitavad nad ühisaruande „Sireenid ja sähvatused“, mis kõneleb sõjast Ukrainas. Teie ees on tekstid ja fotod, millega vennad Kotjuhid reageerisid Venemaa jõhkrale sissetungile nende lapsepõlvemaale.
HOIATUS! Piltide sisu võib olla häiriv.

Fake Versace

Muusika

Elephants from Neptune
Selle aasta Arvamusfestivali peaesineja on legendaarne Elephants From Neptune. Elephants from Neptune koosneb neljast liikmest: Robert Linnast, Markko Reinbergist, Rain Joonasest ja Jon Mikiverest. Paide peal jutud käivad et üks neist olla kohalik, kuid kes ja kuidas on endiselt äärmiselt ebaselge. Kindel on aga see, et sel aastal võitsid nad Eesti Muusikaauhindadel aasta rockalbumi tiitli ning nende kräud võib kuulda Paide vallimäel 11. augustil!

Jarek Kasar

Jarek Kasar on tuntud oma koomilise olemuse ja sotsiaalse närvi poolest ning seega otsustasime ta lavale lasta kohe pärast parlamendierakondade esimeeste debatti, 12. augustil. Kasari muusikas võib kuulda vanakooli trummimasina ja süntesaatori kombinatsioon.

Maria Paiste & Rasmus Laks. EP esitluskontsert

Paide publik teab Mariat Paistet kui Paide Teatri eelmise koosseisu näitlejat ning on kuulnud teda laulmas näiteks lavastustes “Oaas” ja “Lahinguväli”. Rasmus Laks on helitehnoloog-muusik, kes igapäevaselt tegutseb mõlemas vallas. Maria on õppinud itaalia filoloogiat ning näitlemist, Rasmus aga koorijuhtimist ja helitehnoloogiat. Paiste kommenteerib: “Muusikat on üheskoos tehtud mõned aastad. Nüüd on jõutud indie-džässi ja oma esimese EP-ni. Põnevus!”

Katja Adrikova

Reedesel technoõhtul lõpetab Katja Adrikova, kes on Halli resident ja IDA Raadio saate “Personal Space” saatejuht. Adrikova kirjeldab ennast kui kübernõida ja ketserliku meelega uurija keha. Inspireerituna industriaal-, techno- ja elektroonilise muusika žanritest Tallinna ja Berliini pidudel, alustas ta mängimist juba 2009. aastal. Nüüdseks liigub ta vabalt eri elektroonilise muusika žanrite vahel, luues kuulajale kütkestavaid, mõjuvaid ja mängulisi kogemusi.

Fake Versace

Reedesel technoõhtul on mängib plaate Fake Versace, DJ ja multidisiplinaarne kunstnik. Tal on mitmekülgne taust tantsu, filminduse ja kaasaegse kunsti vallas ning on rühmituse Shelter liige ja  Tallinna suurima kväär ürituse BÄM! resident. Fake Versace settid õhkuvad kirge muusika ja kunsti vastu, pakkudes energilist segu technost, trance’ist, elektrost ja teistest muusikažanritest.

Liisbeth Kala ja Maria Paiste: poeetilispoliitiline duett “Mul on hääl”

Heli ja sõna põimivas duetis viivad Liisbeth Kala ja Maria Paiste publiku poliitilisest poeetilisse. Sõnas, viisis, mõtted ja üttes. Kahte loojat ühendab erakordne tundlikkus maailma suhtes. Seda oskust on mõlemad arendanud Viljandi Kultuuriakadeemias näitlemise erialal ning hiljem Paide Teatri, filmi, eˉlektroni, muusika jm maailmades.

Kohalik DJ Maire Aunaste

Laupäeva õhtul muutub Arvamusfestivali ala samm sammult tagasi igapäevaseks Paideks ning seetõttu mängivad sel õhtul muusikat n-ö kohalikud DJd. Kohalike DJ-de kategoorias astub lavalaudadele saatejuht, endine riigikogu liige ja igas mõttes legendaarne kuju Maire Aunaste.

Kohalik DJ Dr Ormusson 

Laupäeva õhtul muutub Arvamusfestivali ala samm sammult tagasi igapäevaseks Paideks ning seetõttu mängivad sel õhtul muusikat n-ö kohalikud DJd. Kohalike DJ-de kategoorias astub lavalaudadele Dr Ormusson ehk kirjanik, luuletaja, tõlkija, kirjastaja, kirjandusteadlane ja Koigi kooli õpetaja Igor Kotjuh!

Möku Pidu Konsumi Katusel

Sõidame viimast korda liftiga viimasele korrusele, et pidada viimane pidu, mida Paide Kaubanduskeskus näeb. Vaatame koos päikseloojangut, tähesära ja kuuvalgust ning olgem ausad – päikesetõusu. Ja seda kõike katuselt, kus näed Paidet täiesti uuest vaatenurgast. 
Nii et ära jää pealtvaatajaks, vaid liitu meiega ja saadame vana katuse väärikalt pensionile ja laseme uuel ajalool juhtuda.
Kaspar Aug ehk Kaspu on DJ, kes ammutab energiat discost, funkist, popist ja hausist, mis pärit eri kümnenditest üle kogu maailma. Kaspar ei valluta Paidet aga üksi – temaga liitub ka perekond Järvekülg (BS! I Love You)! Ann-Margiti ja Martini kuumadest set’idest leiavad äratundmisrõõmu ja uusi/vanu lemmikuid kindlasti kõik jalatatsutajad!

DJ Alessandro Minimo (UA), DJ Lisette (EE) ja DJ Luuna (EE)

Tallinna tänava toiduala lava kureerib DJ Alessandro Minimo, kes on ukrainlane kuid alates 2021. aastast elab Paides. Ta debüteeris DJ-na 2009. aastal ja keskendub praegu Minimal / Techno Melodic House Techno’le. “My credo is a high-quality selection of material that reflects ambient sounds that reveal fantasies in every rhythm of sound vibrations”, tõdeb Minimo. DJ Lisette mängib house, hiphop ja dnb muusikat. DJ rollis loodab ta pakkuda festivali külalistele positiivset meeleolu ja suviseid rütme melodic disco house muusika vahendusel. Tallinnast pärit DJ Luuna alustas DJ-tegevust 2021. aastal ning mängib house/tech house, disco, D’n’B, R’n’B ja hip-hop muusikat.

Orelimaraton “Paide kiriku orel – 90” 

Paide Püha Risti kiriku kolm tundi kestev orelimaraton on pühendatud Kriisade oreli  90. aastapäevale.1933. aastal õnnistatud oreli dispositsiooni seadis kokku orelikunstnik professor A. Topmann. Kontserdil mängib 10 organisti: Kristel Aer, Anna Humal, Külli Erikson, Anneli Klaus, Merike Saaremets, Aaro Tetsmann, Aivar Sõerd, Tiia Tenno.

Orelipooltund

Laupäeval leiab aset juba Arvamusfestivali traditsioonide kategooriasse liigituv orelipooltund Paide Püha Risti kirikus.

Horisondi filmifestival

Öökino

Horsiondi filmifestivali “Puunõ”

“Horisont” on Paide Gümnaasiumi noorte korraldatav filmifestival, mille raames tehakse aktiivselt koostööd Arvamusfestivaliga. Tänavusel Arvamusfestivalil tuleb esitlusele filmifestivali filmide paremik. Neljapäeva õhtul linastub dokumentaalne lühifilm “Puunõ” (režissöör Rasmus Allik), mille keskmes on puu ning selle potentsiaal muutuda Nõiariigi maagilisteks kujudeks.

Öökinos “Childhood” (NO, sub ENG)

“Childhood” on režissöör Margreth Olini soe ja pehme film mängu tähtsusest ja vajalikkusest lapse igapäevases elus. Vaatluslik dokumentaalfilmis jälgitakse Norra Aurora lasteaia ühe- kuni seitsmeaastaste laste mänge nelja aastaaja möödudes. Film tuuakse Arvamusfestivalile koostöös Norra Kuningliku Saatkonnaga. NB! Filmil ei ole eestikeelseid subtiitreid.

Horsiondi filmifestivali “Deja vu ehk Ükskord nägin ma Soosteri mune” ja “Dive”

“Horisont” on Paide Gümnaasiumi noorte korraldatav filmifestival, mille raames tehakse aktiivselt koostööd Arvamusfestivaliga. Tänavusel Arvamusfestivalil tuleb esitlusele filmifestivali filmide paremik. Reedel linastub kaks lühifilmi: animatsioonifilmi “DÉJÀ-VU ehk Ükskord nägin ma Soosteri mune” (režissöör Vitali Vinkel) ja tantsufilmi “DIVE” (režissöör Maria Muinaste).

Öökinos “Ruthless times: Songs of Care” (FI, sub ENG)

Režissöör Susanna Helke film on dokumentaalsel materjalil põhinev laulukoori kuplee, mis kajastab eakate hoolekande erastamist Soomes. Film kuvab hoolimise eetika ning kasumi ja kokkuhoiu otsimise loogika kokkupõrke kohta, kus ühiskond on leppinud mõttega et kõigile ei olegi võimalik heaolu tagada samas kui rahvusvahelised korporatsioonid vallutavad hooldussektorit. Film tuuakse Arvamusfestivalile koostöös Soome Saatkonnaga. NB! Filmil ei ole eestikeelseid subtiitreid.

Horsiondi filmifestivali “Mida värki”

“Horisont” on Paide Gümnaasiumi noorte korraldatav filmifestival, mille raames tehakse aktiivselt koostööd Arvamusfestivaliga. Tänavusel Arvamusfestivalil tuleb esitlusele filmifestivali filmide paremik. Laupäeval näeb publik klassikalist road moviet nimega “Mida värki” (režissöör Kaur Kulver).

Öökinos “Kerged õppetunnid” (HU, SO, sub EST)

Kerged õppetunnid (Könnyű leckék, 2018) on Dorottya Zurbó dokumentaal, mis valiti 2019. a Ungari parimaks dokumentaaliks. Film tuuakse Arvamusfestivalile koostöös Liszti Instituudi/Tallinna Ungari Kultuuri Keskusega. 

Katja Adrikova

Paide Vabakava

Festivali külastaja ei asu mitte ainult Arvamusfestivalil vaid ka Paides. Seega, külastagem Paide ettevõtteid ja ettevõtjaid ning kaegem nende kultuuriprogrammi!

Wabakohvik

Reedel 11. augustil kl 23.55 Paide Teater – ÖÖ peegeldused (tasuta)

Kohvik Uskumatu

11. augustil kell 23.00 Kevin Alva – Venetsueela saksofonist (tasuta)

Ajakeskus Wittenstein

11. augustil: 

Kell 10.00-18.00 Ajakeskus Wittenstein ja Wittensteini Tegevusmuuseum avatud

Kell 14.00 Rahvameditsiini töötuba Wittensteini Tegevusmuuseumis

Kell 15.00 Hõbeehte valmistamise õpituba Wittensteini Tegevusmuuseumis

Kell 16.00 Fotograafia õpituba Wittensteini Tegevusmuuseumis 

Kell 19.00 Klaverimuusika õhtu veini degusteerimisega Ajakeskuses Wittenstein (vallitorn). Esineb pianist Liliane Reiljan. Pilet 20 €. 

Kell 23.00 Müstiline öörännak Paide vanalinnas Ründo Mültsiga

12. augustil: 

Kell 10.00-18.00 Ajakeskus Wittenstein ja Wittensteini Tegevusmuuseum avatud

Kell 14.00 Apteegi napsude õpituba Wittensteini Tegevusmuuseumis

Kell 15.00 Sepikoja õpituba Wittensteini Tegevusmuuseumis

Kell 16.00 Pakutrüki õpituba Wittensteini Tegevusmuuseumis

Ole osa Arvamusfestivalist - iga päev!

Arvamusfestivali meened

Kvaliteetne, korduvkasutatav ja keskkonnasõbralik Eesti disain Arvamusfestivali sümboolikaga.
Osta

Tule toetajaks!

Sul on võimalus aidata arendada Eesti arvamuskultuuri, toetades festivali korraldamist ühekordse või võimalusel ka püsiannetusega.
ANNETA FESTIVALILE