Mis on Arvamusfestival?

Arvamusfestival on kohtumispaik. Sündmus toob 2013. aastast augusti teisel nädalavahetusel Paidesse kokku Eestist ja maailmast hoolivad inimesed erinevatest kogukondadest, et luua tasakaaluka arutelu abil paremat arusaamist iseendast, üksteisest ja maailmast. Festival on külastajatele tasuta.

Festivalile on oodatud kõik, kes tahavad kuulata, mõelda, küsida ja kaasa rääkida ühiskonna jaoks olulistel teemadel. See on koht, kus leida mõttekaaslasi, aga ka uusi ideid, vaatenurki, seisukohti ning lihtsalt mõnusalt aega veeta. Arvamusfestivalil saad teada, millest Eesti inimene mõtleb, mis talle muret või rõõmu teeb.

“Arvamusfestival on üks väheseid sündmusi, kus kokku saavad inimesed riigiasutustest ja vabaühendustest, kultuuritegelased, ettevõtjad, ülikoolid, ajakirjanikud, kodanikud, kes kõik on osa eesti ühisest arutelukultuurist. Igal ühiskondlikul grupil on oma suhtluskeskkonnad ja kohtumispaigad. Arvamusfestivalil kohtume teineteisega silmast silma, et endale olulisi teemasid ja seisukohti laiemalt jagada ning jõuda parema vastastikuse mõistmiseni,” on öelnud Arvamusfestivali idee algataja Kristi Liiva.

Arutelud jõuavad festivali kavva aasta algusess toimuva avaliku ideekorje kaudu. Idee esitaja võib olla organisatsioon, ettevõte või sõpruskond. Ainus tingimus on valmisolek arutelu ideest teostuseni viia, sealhulgas ka kulutusi kandes. Arvamusfestival pakub platvormi, et igaüks saaks soovi korral läbi viia tasakaalustatud ja läbimõeldud arutelu ühiskondlikult olulisel teemal. 

Arvata on mõnes mõttes lihtne – mõni idee meeldib, teine mitte. Jõuda aga sellise arvamuseni, millel oleks mõju, mis rikastaks avalikku arutelu ning mille abil oleks võimalik jõuda paremate lahendusteni, on hoopis keerukam. Arvamusfestivali aruteludes lähtume heast arutelutavast.

Arutelud talletame nii helis kui pildis. Kuula toimunud arutelusid oma taskuhäälinguäpist ning vaata pilte festivalist Flickris. Kõiki materjale on võimalik vabalt kasutada, kui viitad Arvamusfestivalile ning foto autorile. 

Arvamusfestival on osa Demokraatiafestivalide võrgustikust. Võrgustiku kaudu saavad eri riikide demokraatiafestivalid kogemusi ja teadmisi vahetada, et osalusdemokraatiat veelgi tulemuslikumalt edendada.

Festivalil näeme!

Vabatahtlikuna Arvamusfestivalil

Tule tiimi!

Arvamusfestival ei saaks toimuda ilma vabatahtlike suurele panusele. Tule liitu selle laheda ja tööka tiimiga, et viia ellu midagi suurt ja meeldejäävat. Otsime vabatahtlike aastaringi, tule anna endast märku ja võtame sinuga ühendust.

Anna endast märku

Ole osa Arvamusfestivalist - iga päev!

Arvamusfestivali meened

Kvaliteetne, korduvkasutatav ja keskkonnasõbralik Eesti disain Arvamusfestivali sümboolikaga.
Osta

Tule toetajaks!

Sul on võimalus aidata arendada Eesti arvamuskultuuri, toetades festivali korraldamist ühekordse või võimalusel ka püsiannetusega.
ANNETA FESTIVALILE