UUDISED

Millist haridust vajab tuleviku Eesti?

Tänavusel Arvamusfestivalil on sisukas haridusala, mida toetab Swedbank. Kahe päeva jooksul toimub kuus arutelu, kus arutletakse nii Eesti hariduse eesmärgi kui ka õpetaja identiteedi ning tehnoloogia mõju üle. 

Swedbanki juhatuse esimees Olavi Lepp sõnas, et suurettevõtetel on nii võimalus kui ka kohustus aidata kaasa kestliku ja võimeka ühiskonna kujunemisele. „Me usume hariduse ja teaduse jõudu ning sellesse, et tark tulevik sünnib koostöös heade mõtetega. Me ei soovi olla haridusvaldkonnas pelgalt toetajad, vaid sisulised kaasamõtlejad ja innustajad, et Eesti haridus suudaks kohaneda muutustega ja kasvatada noortes enesekindlust oma potentsiaali ellu viia,“ ütles Lepp. 

„Arvamusfestival on paik, kus kohtuvad erinevad vaated ja ühine soov panustada ühiskondlikult olulistel teemadel. Meil on suur rõõm toetada just haridusala mõttevahetusi, sest haridus on üks olulisemaid investeeringuid tulevikku,“ lisas Lepp. 

Arutelud koolijuhi rollist tehnoloogiani 

Arvamusfestivali haridusalal toimub kahe päeva jooksul kuus arutelu, kus räägitakse Eesti hariduse eesmärgist, koolijuhi rollist suurte ootuste olukorras ning sellest, milline koolivõrk sobib hästi nii õppijale, kogukonnale kui ka riigile. 

Lisaks keskenduvad arutelud ka haridusvaldkonna sisulistele muutustele. Näiteks diskuteeritakse õpetaja identiteedi üle ning kuidas võib see tulevikus muutuda. Teisalt arutletakse ka haridustehnoloogia mõju, sealhulgas digipädevuste üle ning kuidas saab kaasaegne haridussüsteem seda toetada. Samuti otsitakse vastust küsimusele, kuidas muuta Eesti teadus ja teadmised paremini majanduslikuks väärtuseks, et kasvatada riigi innovatsioonivõimekust, mis viiks lähemale majanduslikule eduloole.

Aruteludes osalevad mitmed hinnatud haridusvaldkonnaspetsialistid, näiteks Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasiumi direktor Indrek Lillemägi, Eesti Koolijuhtide Ühenduse esimees Urmo Uiboleht, Püha Johannese kooli asutaja ja TI-hüppe nõukogu liige Oleg Shvaikovsky, Eesti Teaduste Akadeemia president Mart Saarma, ettevõtja Taavi Kotka ja paljud teised.

Panustanud haridusse enam kui 15 aastat

Swedbank on Eesti haridusvaldkonda toetanud järjepidevalt juba enam kui 15 aastat. „Oleme toetanud algatusi, mis aitavad haridusel liikuda ajaga kaasas ja annavad noortele võimaluse kasvada enesekindlateks ning teadlikeks tegutsejateks,“ selgitas Lepp. 

Swedbank on näiteks üks Noored Kooli asutajatest, tänu millele on Eesti koolidesse jõudnud aastate jooksul üle 340 uue haridusvaldkonda panustava inimese. Lisaks on Swedbank õla alla pannud Tagasi Kooli tegevusele, mis aitab valdkonna ekspertide teadmisi läbi e-tundide klassiruumi tuua. 2023. aastal alustati koostööd kood/Jõhviga, et aidata välja töötada õppekava, mis toob tulevastele programmeerijatele ja tööandjatele kõige rohkem kasu. Rahatarkuse edendamisel on olulist rolli mänginud ka Rahaasjade Teabekeskuse algatatud Kogumispäevik, mis on Eesti suurim finantsteadlikkust edendav kogukond, mille kaudu on teadmisi jagatud kümnetele tuhandetele inimestele. Lisaks asutas Swedbank möödunud aastal 10 miljoni euro suuruse sihtkapitaliga Targa Tuleviku fondi, millega toetatakse uuenduslikke üldharidust edendavaid projekte ning algatusi. 

Arvamusfestival toimub 8. ja 9. augustil Paides. Kavas on 195 arutelu, lisaks kultuuriprogramm ning erinevad töötoad.

Vabatahtlikuna festivalil

Tule tiimi!

“Nende inimestega koos tegin ma ükskord Arvamusfestivali!” on lause, mida sajad inimesed saavad Arvamusfestivali pildigaleriid vaadates rahulolu ning uhkusega öelda, sest Arvamusfestival saab teoks just tänu vabatahtlike tööle.

ANNA ENDAST MÄRKU

Ole osa Arvamusfestivalist - iga päev!

Ole kursis uudistega!

Tule toetajaks!

Sinu panus toob kokku inspireerivad inimesed, sisukad arutelud ja värsked ideed. See loob parema kogemuse külastajale ja aitab hoida Arvamusfestivali elujõulisena ka tulevasteks suvedeks. Aitäh, et aitad head mõtted ellu äratada!
Toeta festivali