Tartu [eel]arvamusfestival: külastajale


Tartu [eel]arvamusfestival toimub 17.–18. mail 2024 Tartu Keskpargis, mis paikneb otse Tartu südames vahetult Tartu kaubamaja, Kesklinna keskuse ja Emajõe vahel. 

Tartu Keskpark on kergesti leitav ja ligipääsetav jalgsi, ühistranspordiga või jalgrattaga. Autoga tulijatel on parkimisvõimalused saadaval lähedalasuvates parklates ja tänavatel. Soovitame külastajatel tulla jalgsi või eelistada ühistransporti ja jalgratast.

Sissepääs on kõigile tasuta

Festival kutsub osalema külastajaid igas vanuses, nii Tartust kui kaugemalt, et kuulata põnevaid arutelusid ja soovi korral kaasa rääkida koos arvamusliidrite, ekspertide ning eestvedajatega. Nii nagu Paide Arvamusfestival, on ka [eel]arvamusfestivalid külastajatele tasuta.

Eriprogramm

“Mida ma selle infoga peale hakkan?”
17. mail kell 15.30-18.30
Küüni tänaval

Lisaks võimalusele aruteludest osa võtta, ärkab [eel]arvamusfestivalil üles ka sotsiaalmeedia. Nimelt korraldavad Tartu Ülikooli “Meediaõpetuse” kursuse tudengid koostöös Balti Infohäirete Sekkekeskusega töötuba, milles arendatakse meedia- ja infokirjaoskust. Pea igaühel meist on taskus nutitelefon, kus oleme sisse logitud mõnda sotsiaalmeediakeskkonda. Puutume iga paari minuti ja isegi sekundi tagant kokku uue infoga. Faktide, arvamuse, reklaami, aga ka inimese ja tehisintellekti loodud sisu eristamine on järjest keerulisem. Tartu 2024 programmi peateema on ellujäämise kunstid ning ka meediapädevus on miski, mida läheb kõigil vaja, et tulevikus paremini elada.

Kultuuuriprogramm

Lisaks aruteludele rikastab festivali kava ka Tartu 2024 kultuuriprogramm. Samadel päevadel toimuvad erinevad kultuurisündmused, mille hulgas:

  • Üle Tartu on avatud mitmed põnevad näituseid, mida tasub vaatama kindlasti uudistama minna.
  • Riigikohtu õiguskohvik – Võimalus kohtuda riigikohtunikega ning rääkida teemadel, mis südamel.
  • Meelterännak looduses – Harukordne võimalus näha kaunist Luke mõisaparki, kus elamuste teekonda saadab audiofantaasia.
  • Jaapani metsakümblus – Kostutav retk looduses, mis turgutab vaimset ja füüsilist heaolu liikumise ja huvitava aruteluga.
  • Suudlev Tartu kontsertetendus – Suur kontsertlavastus, kus muside taustaks kõlavad Eurovisiooni tuntumad meloodiad läbi aegade. 
  • Reherock 2024 – Ürgne rokipidu Mooste metsade vahel 150. aasta vanuses Säkna Rehehoones.

Tartu [eel]arvamusfestival on sinu võimalus olla osa millestki suuremast. Tule ja koge, kuidas sõnad ja ideed võivad muuta maailma. Kohtumiseni Tartus!

Tartu [eel]arvamusfestival ja Hybrid European Democracy Festival kuuluvad Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Festivali korraldab Arvamusfestival koostöös DD Sihtasutusega.

Ole osa Arvamusfestivalist - iga päev!

Arvamusfestivali meened

Kvaliteetne, korduvkasutatav ja keskkonnasõbralik Eesti disain Arvamusfestivali sümboolikaga.
Osta

Tule toetajaks!

Sul on võimalus aidata arendada Eesti arvamuskultuuri, toetades festivali korraldamist ühekordse või võimalusel ka püsiannetusega.
ANNETA FESTIVALILE