Tartu [eel]arvamusfestival


Arvamusfestival tuleb Tartusse

17.-18. mai 2024 toob [eel]arvamusfestival oma põnevad arutelud otse Tartu südamesse. Tartu Keskpargis toimuv festival leiab lahendusi Tartu, Lõuna-Eesti ja Euroopa põletavatele kultuurilistele, sotsiaalsetele ja ökoloogilistele väljakutsetele. [eel]arvamusfestival on mööda Eestit ringi rändav kohalik arutelusündmus, mis on inspireeritud Paide Arvamusfestivali elavast õhkkonnast.

🗓️ 17.-18. mai 2024
📍 Tartu Keskpark
🎟️ Festival on külastajatele tasuta

Neli aruteluala

Festivalil saab külastada nelja erinevat aruteluala:
1. aruteluala: “Muutuste lävel”
2. aruteluala: “Tagasi tulevikku” (18. mail toimuvad alal Tartu Ülikooli korraldatud arutelud)
3. aruteluala: “Millest ehitame sillad?
4. aruteluala: “Euroopa tulevik” (Hybrid European Democracy Festival)

Arutelualadel käsitletakse teemasid alates haridusest ja tervisest kuni ühiskonna ja keskkonna küsimusteni. Arutelusid juhivad oma ala spetsialistid – eksperdid ja eestvedajad. See on suurepärane võimalus kuulda arvamusi otse allikast. Soovijad saavad endale südamelähedastel teemadel ka kaasa rääkida.

Üle-euroopaline festivaliala liidab Tartu Euroopaga

Sündmuse muudab eriliseks ainulaadne hübriidformaat, mille abil saavad tartlased pidada arutelusid arvamusliidritega üle Euroopa. Festivali keskel asetseb üle-Euroopalise arvamusfestivali Hybrid European Democracy Festivali ala. Rahvusvahelise arvamusfestivali arutelualad paiknevad erinevates ülikoolilinnades üle Euroopa ning on ühendatud digitaalsete ülekannete abil.

Mitmekesine kultuuriprogramm

Arutelude kõrvale saab nautida ka mahukat kultuuriprogrammi, mida pakuvad teised kultuuripealinna projektid ja Tartu Ülikooli vilistlaspäeva programm. Tartu [eel]arvamusfestival ja Hybrid European Democracy Festival kuuluvad Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi. Festivali korraldab Arvamusfestival koostöös DD Sihtasutusega.

Tartu [eel]arvamusfestivalile annavad hoogu

Ole osa Arvamusfestivalist - iga päev!

Arvamusfestivali meened

Kvaliteetne, korduvkasutatav ja keskkonnasõbralik Eesti disain Arvamusfestivali sümboolikaga.
Osta

Tule toetajaks!

Sul on võimalus aidata arendada Eesti arvamuskultuuri, toetades festivali korraldamist ühekordse või võimalusel ka püsiannetusega.
ANNETA FESTIVALILE