Külastaja info

Meditsiin | Toitlustus | Jäätmekäitlus | Telkla | Pakihoid | Infopunkt ja meened | WC, vesi ja kätepesu | Lemmikloomad | Annetamine | Kodumajutus | Parkimine | Transport |

Festival on külastajatele tasuta. Aruteluprogramm toimub reedel kell 12:00 – 21:30 ning laupäeval kell 10:00 – 21:30. Kultuuriprogrammis on sündmused 10.-12.08. Festivali alal asub kokku 20 teemaala. Kogu info leiad ala kaardilt.

Meditsiin

Arvamusfestivali meditsiinipunkt (Esmaabi üritustel MTÜ) asub Festivaliklubi (ala nr 1) ees (jälgi viitasid). Meditsiinipunkt on avatud reedel, 11.08 kell 11:00-23:00 ja laupäeval, 12.08 kell 10:00-23:00. Meditsiinitelgi kontaktisik on Agnes Tilkson mob. 5591 0287. Eluohtlike olukordade puhul helista alati esimesena numbrile 112.

Toitlustus

Arvamusfestivalil on erinevad maitseelamused leitavad nii Vallimäelt kui toidutänavalt (Tallinna tn), lisaks Paides igapäevaselt tegutsevad toitlustajad ala ümbruses. Erinevaid söögi ja joogi pakkujaid on kokku üle 20. Toitlustajate info leiad kaardilt.

Jäätmekäitlus

Toitu ja jooki serveeritakse korduskasutusnõudes. Pandipakendi hind on 2-3€ ning selle saad täielikult tagasi tagastuspunktidest. Vallimäe tagastuspunkt on täisautomaatne ning raha saab tagasi kaardimaksena, toidutänava tagastuspunktis saab raha tagasi nii sularahas kui kaardile.

Festivali alal sorteerime prügi liigiti: segaolme, biojääde ja taara. Palun sorteeri oma jäätmed ja hoia selle kaudu puhtust!

Telkla

Festivalil on oma telkla Järvamaa Kutsehariduskeskuse (JKHK) esisel platsil (sisehoovis). Telkla on valveta ja telkimine toimub omal vastutusel. Telklas viibivatel inimestel on kasutamiseks WC ning võimalik on käia pesemas JKHK võimla pesuruumides järgnevatel aegadel:
R 20:30-22:00
L 08:30-10:00
L 20:30-22:00
P 09:00-10:00
Pesemise hind on 2€ ning tasuda saab vaid kaardiga.

Pakihoid

Pakihoiu partneriks on Omniva, kes paigaldas alale kõigile tuttava pakiautomaadi. Selle kasutamine on Arvamusfestivali külastajale tasuta. Pakiautomaat asub Vallimäe infopunkti kõrval ning see on kasutamiseks avatud 24h kuni pühapäevani.

Infopunkt ja meened

Arvamusfestivali infopunktid asuvad Vallimäel ja Tallinna tänaval. Infopunktis saad küsida vajalikku infot, soetada festivali paberkava ning Arvamusfestivali unikaalseid meeneid. Infopunktid on avatud reedel kell 11:00 – 22:00 ja laupäeval kell 09:30 – 22:00. Infopunktides on võimalik tasuda nii kaardiga kui sularahas. Infopunkt on koduks alalt leitud omaniketa asjadele.

WC, vesi ja kätepesu

Tualettide kasutamine on tasuta ja need asuvad Vallimäel ja Tallinna tänaval (jälgi viitasid). Inva WC asub vaid Vallimäel. Joogivett saab veekraanidest, mis asuvad Tallinna tn, Valli tn ja infopunkti kõrval. Hoia loodust ja tule oma joogipudeliga. Käsi saad pesta tualettides.

Lemmikloomadega festivalil

Arvamusfestivalile on hästi käituvad lemmikloomad oodatud. Joogipunktide juures on võimalik lemmikule anda kausist vett ning haarata kaasa lemmiklooma hügeenikott. Aitäh PetCity.

Annetamine

Arvamusfestival on ainulaadne platvorm, mis võimaldab meil üheskoos arutleda olulistel teemadel, leida uusi vaatenurki ning luua tähendusrikast dialoogi. Arvamusfestival on alati olnud ja jääb ka edaspidi tasuta festivaliks. Tahame, et festival oleks ligipääsetav ja kättesaadav kõigile, olenemata rahalistest võimalustest. Pakume külastajatele mitut erinevat võimalust annetamaks, et Arvamusfestival saaks eeltoodud põhimõtteid järgides edasi toimuda. Oma annetuse saad jätta annetuspaviljonides, mis asuvad Vallimäel ja Tallinna tn, paviljonis on kaarditerminal ning infot Arvamusfestivali kohta. Oma pandinõud võid annetada annetuskastidesse, kus tagatisraha läheb annetuseks. Ka infopunktist meeneid ja kava ostes toetad Arvamusfestivali ning võid vabalt tagatisraha jätta tagasi küsimata, ka seda käsitleme annetusena. Kogu meeskond on sulle südamest tänulik!

Kodumajutus

Festivali ajal avavad paljud paidelased festivali külalistele oma uksed ning pakuvad kodumajutust. Soovitame oma kodumajutuse pakkumise ja soovid riputada Facebooki gruppi või helistada telefonil + 372 524 8695 (kodumajutuse korraldaja Karola Jaanof). Kodumajutuse hind on majutaja ja külalise omavaheline kokkulepe.

Parkimine

Valveta jalgrattaparklad paiknevad Tallinna tänaval, Paide Gümnaasiumi kõrval ning Vallimäel. Vaata allolevalt kaardilt täpsemaid asukohti!

Ametlik autoparkla asub Järvamaa Kutsehariduskeskuse kõrval. Paidesse sisse sõites järgi suurt sinist viita ning parklas toimi parkimiskorraldajate juhiste järgi. NB! Sõida lõppu välja, ära pargi autot kohe sissesõidu juurde. Paide tänavatel järgida liiklusmärke.

Invaparkla asub Parkali tänava alguses, sissepääs Veski tänavalt (ainult invakaardiga!)

Transport

Jalgrattaga

Liitu Facebooki grupis Arvamusfestivali rattaretkega. Leia ülal olevalt kaardilt meie festivalialal paiknevad rattaparklad.

Rongiga

Türi raudteejaama saab Tallinn-Viljandi rongiga. Türi raudteejaamast sõidab Paidesse ning tagasi bussiliin nr 10. Järvamaal kehtib tasuta ühistransport.

Bussiga

Paidesse või Mäosse: Paide bussijaam asub aadressil Jaama 15. Paide-Mäo-Paide liinigraafik on leitav www.peatus.ee aadressilt.

Autoga

võid muidugi samuti tulla, aga võta keegi peale ka! Sõidujagamise infot saad pakkuda ja küsida Arvamusfestivali facebooki lehel. Parkla on Tallinna tänaval, jälgi viitasid ja ära valesti pargi!

Ole osa Arvamusfestivalist - iga päev!

Arvamusfestivali meened

Kvaliteetne, korduvkasutatav ja keskkonnasõbralik Eesti disain Arvamusfestivali sümboolikaga.
Osta

Tule toetajaks!

Sul on võimalus aidata arendada Eesti arvamuskultuuri, toetades festivali korraldamist ühekordse või võimalusel ka püsiannetusega.
ANNETA FESTIVALILE