
Lovisa Luka Hiiop
Vaatamata igapäevaelu reaalsusele ja maailma raskustele oleme oma mõtetes vabad
2026. aasta Arvamusfestivali plakati autor on Lovisa Luka Hiiop, kes õpib meedia- ja reklaamidisaini erialal. Tema loodud kujundus on nii mänguline kui ka mõtlemapanev, tuues esile ideede ja arvamuste mitmekesisuse. Plakat peegeldab festivali vaimu, kus kohtuvad erinevad mõtted, seisukohad ja inimesed. Järgnevas intervjuus räägib Lovisa, kuidas ta jõudis meedia- ja reklaamidisaini erialani, millest sai inspiratsiooni tänavuse kujunduse loomisel ning millist sõnumit soovib ta oma tööga edasi anda.

Kuidas Sa meedia-ja reklaamidisaini erialani jõudsid?
Ma ei olnud pärast gümnaasiumi lõpetamist kindel, mida edasi õppida tahan, seega kandideerisin mitmele erialale. Lõpuks otsustasin meedia- ja reklaamidisaini kasuks, sest selle õppekava on väga mitmekülgne. Mul on hea meel, et olen saanud töötada erinevate meediumitega – alates graafikast ja fotograafiast kuni 3D ja helidisainini. See haridus on andnud mulle vajalikud teadmised ja oskused, et oma ideid professionaalselt teostada, ning usun, et ka tööpõld on päris lai.
2) Mis sind selle aasta kujunduse puhul kõige rohkem inspireeris ja kuidas see mõte sündis?
Kuigi Arvamusfestivalil käsitletakse sageli tõsiseid teemasid, tahtsin luua midagi rõõmsat ja kerget. Vaatamata igapäevaelu reaalsusele ja maailma raskustele oleme oma mõtetes vabad. Sellest ideest sündisidki mõttekosmoses ringi lendavad mehikesed,
3) Millist sõnumit soovid oma kujundusega edastada?
Maailm on kirju ning sama palju kui on inimesi, on ka arvamusi. Hoolimata erimeelsustest on tähtis osata üksteist kuulata. Võib-olla peitub vestluskaaslase jutus mingi iva, isegi kui me kõigega ei nõustu. Kuulamine ei takista meil oma seisukohtadele kindlaks jäämist, kuid viib üksteise mõistmisele lähemale.
