Äksi [eel]arvamusfestivali kava

Tänavu toimub kokku kolmel alal hulk põnevaid arutelusid ja muid tegevusi. Vaata kava siit ja tutvu üritusega lähemalt Facebookis.

EINE MURUL
12:00 – 12:10 Festivali avamine
12:10 – 13:10 Kas kunst on ainult inimese loodud? Kas linnuhääl on kunst või midagi väga loomulikku? Arutlevad Veljo Runnel, Keili Koppel. Arutelujuht Kärg Valner.
13:30 – 14:30 IKEA või Idea? Jätkusuutlikud ideed mööbli taaskasutamiseks turismiettevõtetes. Millised on turismiettevõtete võimalused, vajadused ja huvi leida võimalusi taas- ja korduvkasutada juba kasutuses olnud mööblit. Kuidas arvestatakse mööbli tootmise ja utiliseerimise keskkonnamõju ning vajadust leida jätkusuutlikumaid viise mööbli kasutamiseks ja kõrvaldamiseks.
14:45 – 15:45 Kas me vajame kultuurilisi muutusi tagamaks keskkonna säilimist tulevikus. Teksti või
kunstiteose looja peab vastutama oma teose mõjude eest.
16:00 – 17:00 Kuidas inimene ehitades kujundab maastikku?

TULEVIK ALGAS EILE
12:30 – 13:30 Kuidas keskkonna-hoidlikud sündmused päästavad maailma? Mida tähendab keskkonnahoidlik sündmuste korraldamine. Millised on parimad praktikad ja kuidas alustada. Rohepesu, süsiniku jalajälg.
14:00 – 15:00 Millised kunstiväljundid tõukuvad kirjandusest. Kuidas kirjandust tutvustada “suupäraselt” . Koostöövõimalused erinevate asutuste (koolid, muuseumid, arhiivid, raamatukogud, rahvamajad) ja kogukondadega.
15:15 – 16:15 Kunstnikud ja kultuurisektor kui keskkonnakaitsjad ja -aktivistid. Kraadime kultuurimaastiku meelestatust, Eestis toimetavate kunstnike, muusikute seisukohti ja valmisolekut keskkonnateemadega aktiivsemalt tegeleda.

MAAILMA PARIM KÜLA
12:00 – 17:00 Erinevad kunsti ja loodusekunsti töötoad nii peredele kui üksikhuvilistele. K.a. erinevad retked lähiümbruses. Kohalike kodukohvikute pakkumised. Korraldab Äksi kogukond.

Ole osa Arvamusfestivalist - iga päev!

Arvamusfestivali meened

Kvaliteetne, korduvkasutatav ja keskkonnasõbralik Eesti disain Arvamusfestivali sümboolikaga.
Osta

Tule toetajaks!

Sul on võimalus aidata arendada Eesti arvamuskultuuri, toetades festivali korraldamist ühekordse või võimalusel ka püsiannetusega.
ANNETA FESTIVALILE