UUDISED

Arvamusfestivali esimesed arutelud toimuvad ratta seljas

Festival pole ainult sihtpunkt, vaid ka põnevust täis teekond – unusta auto ja hüppa ratta selga! Juba alates 2018. aastast toimub Arvamusfestivali rattaretk, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu ühiskonnas toimuvatele muudatustele – just nagu Arvamusfestival ise! Liiklusummikutes saab sel suvel piisavalt seista-sõita, rattaga tulles aga olla tervislik ja keskkonnasõbralik ning ka juttu rääkida, sest Arvamusfestivali esimesed arutelud toimuvadki just ratta seljas.  

Retke veab eest Sunly tiim, kellest osad sõidavad retke lõppedes otse lavale – Sunly nõukogu esimees Martin Kruus modereerib juba samal päeval Rohelise Tuleviku laval kell 14 arutelu energiajulgeoleku teemal. Sõites rattaga koos teiste entusiastlike inimestega, saad lisaks ühtekuuluvusele ja rõõmule luua ka uusi kontakte. Sunly operatsioonide juht Hanno Liiva näiteks just selliselt tee ettevõttesse leidis, läbides töö intervjuu spontaanselt ratta seljas teel Paidesse.  

Arvamusfestivali rattaretk pakub võimalust olla osa ratturite kogukonnast, kes suundub üheskoos festivalile. Arvestada tuleks, et distantsi pikkus on ligikaudu 100 km. Kuigi kõige mugavam on sõita maanteerattaga, siis oodatud on ka näiteks elektrirattad. Kui tee peal tekib vajadus kahe ratta pealt neljale minna, siis sõitjaid saadab turvaauto, mis võtab alguspunktist peale ka ratturite kompsud. Tee peal ootab ees ka kosutuspaus Albus. 

Paidesse jõudes lõpeb rattaretk festivali Rohelise Tuleviku alal, kus kadalippu läbijaid ootavad värskendavad joogid, mida kõlksutades on mõnus kaassõitjatega retke muljeid jagada ja „tehtud!“ vaibis viibida. Samuti saab kohe teistesse aruteludesse sukelduda või soovi korral duši alla minna.  

Rattaretke algus on sel aastal Sunly kontori eest Pirita TOPis Masti 17, 11. august kell 08:00. Marsruudiga saab tutvuda siin ja Facebook eventiga saad liituda siin

Rattaga Arvamusfestivalile sõitmine on kogu see trenn, mida sa uusaasta lubadusega plaanisid, aga ei teinud. Lisaks avastad uusi teid, nägusid ja seiklusi. Nii et vali velo välja ja näitame autojuhtidele, et hei – ka keskkonnasõbralikult saab liigelda! Kondimootor sisse ja jalgadele valu – näeme juba festivalil! 

Vabatahtlikuna festivalil

Tule tiimi!

“Nende inimestega koos tegin ma ükskord Arvamusfestivali!” on lause, mida sajad inimesed saavad Arvamusfestivali pildigaleriid vaadates rahulolu ning uhkusega öelda, sest Arvamusfestival saab teoks just tänu vabatahtlike tööle.

ANNA ENDAST MÄRKU

Ole osa Arvamusfestivalist - iga päev!

Arvamusfestivali meened

Kvaliteetne, korduvkasutatav ja keskkonnasõbralik Eesti disain Arvamusfestivali sümboolikaga.
Osta

Tule toetajaks!

Sul on võimalus aidata arendada Eesti arvamuskultuuri, toetades festivali korraldamist ühekordse või võimalusel ka püsiannetusega.
ANNETA FESTIVALILE