Viljandi [eel]arvamusfestival

8. juulil toimub juba teist aastat [eel]arvamusfestival Viljandis. [Eel]arvamusfestival on hea koht, kus harjutada kuulamist, mõistmist ja oma mõtete rahumeelset väljendamist ning panna alus värsketele ideedele, mis võivad muuta Viljandit aga miks mitte ka kogu maailma.

[Eel]arvamusfestival leiab aset 8. juulil ning toimub kesklinnas Tartu tänaval, mis on selgi korral autovaba ning kohandatud jalakäijatele ja arutlejatele. 7.–9. juulini saadab festivali arutelumelu toetav kultuuri- ja haridusprogramm.

Festivalil on neli ala: Viljandi linn, tark linn, noorteala ja röögi-löögiala. Kolmele esimesele saab pakkuda aruteluteemadeks eelarvamusi, röögi-löögiala on sel aastal uus ning selle programmiga sisustavad korraldajad – seal saab õppida arutlema, samuti seda, kuidas eelarvamuste ringi sattudes toetavaks ja mõistvaks jääda.

„Paides toimuva Arvamusfestivali eelsündmused on meie jaoks väga erilised ja olulised – igaüks neist aitab parandada arutelukultuuri ja tuua demokraatia ideid inimestele lähemale. Usume, et kohalikud valupunktid saavad leevendust vaid siis, kui asju koos arutatakse ja inimeste mõtteid kuulda võetakse. Viljandi [eel]arvamusfestival on hea näide – eelmisel aastal toimus aktiivne koosmõtlemine, samuti tuli linnavalitsus aruteludega hästi kaasa, ja küllap on see nii ka seekord,” ütles Arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammist.

Rohkem infot kogu ürituse kohta leiad pidevalt täienevast ürituse Facebook’i eventist.


Ole osa Arvamusfestivalist - iga päev!

Arvamusfestivali meened

Kvaliteetne, korduvkasutatav ja keskkonnasõbralik Eesti disain Arvamusfestivali sümboolikaga.
Osta

Tule toetajaks!

Sul on võimalus aidata arendada Eesti arvamuskultuuri, toetades festivali korraldamist ühekordse või võimalusel ka püsiannetusega.
ANNETA FESTIVALILE