Aruteluala kujundus

Aruteluala ehituse eest, sh tarvikute ja tehnika rent ja transport, vastutab iga aruteluala korraldaja. Arvamusfestival toob vajaliku võimsusega voolu aladele. Siit saab lugeda, mida ala ehituses ja kujunduses silmas pidada.

Festivaliala kujundus peaks vormiliselt toetama ürituse sisu: olema visuaalselt kultuurne ja elegantne ehk pakkuma kireva laadameeleolu asemel esteetilist ruumielamust, tõstma esile koha enese väärtusi ja ürituse sisu. Aruteluala kujundus järgib Arvamusfestivali üldiseid kujunduspõhimõtteid:

  • heledad toonid – valge, beež, helesinine; eriti oluline on see värvivalik telkide/varjualuste puhul! Äärmisel juhul sobivad ka mustad telgid. Telgid on ilma tekstide ja logodeta.
  • avatus – kinnistele telkidele eelistada päikesevarje ja -purjeid, telkidel soovitavalt vaid üks-kaks seina; vältida lavapoodiume või kasutada kuni 20 cm kõrguseid).
  • õdusus – kerge ja mugav mööbel, lesimist võimaldav kott-toolide ja rippkiikede maailm.
  • loomingulisus – eriti oma alade brändingus ja organisatsiooni nähtavuse loomisel soovitame olla leidlikud, katsetada uudseid lahendusi, vältida konverentsilikkust ning “üle brändimist”.

Parima tulemuse tagab aegsasti alustatud konsultatsioon Arvamusfestivali meeskonnaga. Paide Vallimäel ja keskväljakul on kõik arutelualad üksteisest erinevad ja vajavad seega unikaalset lahendust, mis vastab ala sisulisele kontseptsioonile.

Aruteluala platsi eripärade kohta infot ja nõustamist küsi festivali ala õhustiku juhilt: Maiko Kesküla, maiko@arvamusfestival.ee tel: +372 5667 5859.

Inspiratsiooni!

Oleme välja otsinud nii Arvamusfestivalile kui külastajatele meeldinud häid näiteid, mis aitavad mõtte liikuma panna

Vaata eelmistel aastatel kasutatud telgitüüpide jm lahendusi!

Arvamusfestival teeb küll aladele viidad, kuid aruteluala nimesilt on võimalus taas eristuda, silma paista ja meelde jääda.

Foto: Anna Markova
Foto: Johan - Paul Hion

Vaata häid näiteid, kuidas alal on osalejad paigutatud.

Siit näed, kuidas ala kujunduse ja sisustuselementidega on loodud õdusat meeleolu.

Me kõik pelgame Eesti suves vabaõhuüritustele tulles vihma. Kindlasti tasub ala ülesehitus ja kujundus läbi mõelda selliselt, et nii kutsutud osalejad kui külastajad oleksid ilmastiku eest kaitstud, tulgu vihm või hoopis liiga kuum päike! Nagu näed, siis inimesed jäävad ka vihmaga arutelule, niiet mõtle nende peale!

Foto: Johan - Paul Hion

 

MTÜ Arvamusfestival | 80400434 | Pärnu 52, 72712 Paide | EE137700771002377691 |  KONTAKTID