Ala tehniline ehitus

Soovitame telgid, madalad poodiumid ja muu vajaliku inventari rentida ja paigaldada koostöös Arvamusfestivali partneri United Capital -ga.

UC Rendi eripakkumise festivali arutelukorraldajatele leiab siit: https://www.ucrent.ee/arvamusfestival

Järvamaalt saada olevate tehniliste vahendite olemasolu (peamiselt toolid, pingid, lauad) kohta annab infot Paide muusika- ja teatrimajast Martha – Beryl Grauberg, e-post: martha.grauberg@pamt.ee, tel: +372 5344 9978.

Helitehnika

Helitehnika (mikrofonid, võimendus, aktiivkõlar) kasutamine tagab, et festivalimelu arutelu segama ei hakkaks.

Pakume ka ala helitehnilist teenindust Arvamusfestivali meeskonna poolt. See tagab sujuvama asjajamise ja parema helitehnilise terviklahenduse kogu festivali alal. Keskmine pakett, mis sisaldab kogu helivõimenduseks vajalikku tehnikat ja helitehniku tööd ning helisalvestust kahel päeval, maksab umbes 600 €. Arvamusfestival suudab teenindada umbes poole aladest, mida varem broneerida, seda kindlam.

Täpsema pakkumise saamiseks palun kirjuta ala vajadustest ja soovidest: Kristjan Kirspuu, e-post: kristjan.kirspuu@gmail.com , tel: +372 5667 8927. Mida varem broneerida, seda parem!

Juhul kui tellite helitehnika mujalt, tuleks kindlasti eelnevalt Arvamusfestivali meeskonnaga läbi rääkida heli suund – nii saame vältida helimüra tekkimist. Suurtel aladel on soovituslik kasutada rohkem kõlareid igaüks väiksema võimsusega, osad kõlarid asetada inimeste selja taha. Arvamusfestivali varasemad arutelualade korraldajad on kasutanud ja soovitavad: ProtoneMasters GruppEUM NoorteklubiGlobal Media SystemsEstvoxEvent CenterRGBEventech.

Arutelude salvestamine

Helitehnilise lahenduse planeerimisel arvestage kohe ka arutelu salvestamisega! Arvamusfestival soovib talletada kõik 2020. aastal toimuvad arutelud. Minimaalselt helis ja tekstis, võimalusel ka pildis. See võimaldab arutelude korraldajatel arutelusid pikendada, jagada ja kasutada talletatud materjale ka edaspidi. Arvamusfestivali poole pöördutakse veel praegugi näiteks palvega jagada mõne 2014. aastal toimunud arutelu salvestust või kokkuvõtteid. Palume alade korraldajatel selle õnnestumisesse omalt poolt kaasa aidata oma arutelude salvestamisega!

Internetiühendus

Külastajatele ja tavakasutuseks on avatud kõik mobiilside võrgud, mis on osaliselt kaetud lisatugijaamadega. Varasemalt on mitmed aruteluala korraldajad kasutanud mobiilisidevõrku ka ülekannete tegemiseks või toonud kaasa kindluse mõttes oma ruuterid.

Arvamusfestival pakub ka aruteluala korraldajatele koostöös Teliaga ruutereid, millega on võimalik tagada kiirem internetiühendus ja teha oma arutelude veebiülekandeid. Täpsema pakkumise kujundame ala asukoha ja kiiruse vajaduse järgi. Selleks palume kontakteeruda Kristjan Kirspuuga, e-post: kristjan.kirspuu@gmail.com, tel: +372 5667 8927.

Toitlustus ala juures

Arvamusfestivalil on Vallimäel kohvikute ala, mis asub lauluväljaku vahetus läheduses. Toitlustajad on asetatud veidi hajutatult, et vältida rahva koondumist järjekordadesse. 2020 aastal võtame kasutusele lisaks panditopsile ka panditladrikud. Ostetud tops ja taldrik on võimalik vahetada raha vastu pandinõude tagastuspunktis, mis asub toitlustajate vahetus läheduses. Arutelualadele eraldi toitlustusteenuse pakkumine pole lubatud. Kui te siiski soovite pakkuda osalejatele teed ja kohvi, siis palun teavitage AF kuraatorit hiljemalt 15. juuliks.

Olulised tähtajad ning tegevused

Kaks kuud enne festivali ootame iga aruteluala tehnilise ülesehituse eest vastutajat Paidesse tutvuma oma platsiga. Eelmiste aastate kogemus näitab, et oma aruteluala kohapeal vaatamas käimise järel on kergem ala tehniline ja kujunduslik ülesehitus välja mõelda. Arvamusfestivalil kohapeal vastutab aruteluala korraldaja, kui tehniline lahendus ei sobi (telk liiga suur, tehnika vajab rohkem voolu) ja leiab kiirelt uue lahenduse. Arvamusfestivalil on võimalik tagada parim tehniline teenindus neile, kes saadavad aruteluala tehnilise kirjelduse koos elektrivõimsuse vajadusega 15. juuliks oma ala kuraatorile.

Aruteluala tehnilist ülesehitust nõustab ja füüsilist asukohta näitab kohapeal Maiko Kesküla, e-post: maiko@arvamusfestival.ee, tel: +372 5667 5859, palume aja aegsasti kokku leppida!

15. juuliks saada meile kirjeldus, millised seadmed su arutelualal vajavad elektrit ja milline on nende elektrivõimsuse vajadus. Arvamusfestival korraldab igale alale elektrivalmiduse vastavalt teie vajadustele. Kõik alad saavad võrdselt 220V pikendusjuhtme 1ühe otsaga. Edasi jagamise pikendusjuhtmed on vajalik endal kaasa tuua. Elektrivõimsuse vajaduse hindamiseks saatke meile kõigi seadmete koguvajadus või eraldi kõigi seadmete nimekiri (nt üks kõlar, kaks veekeetjat, üks prožektor jne). Tehnikat rentides palun küsige ka kogu tehnika tarbimisvõimsust. See info on vajalik elektrikaablite vedamiseks kogu alale ja elektrikatkestuste vältimiseks.

Kui mõtled aruteluala tehnilise korralduse detailselt läbi ja annad meile teada 15. juuliks, siis jõuab festivaliala korraldusmeeskond teha vajalikud ettevalmistused.